Büyükçekmeceli minikler tohumdan fide yetiştiriyor

Büyükçekmeceli minikler tohumdan fide yetiştiriyor

Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, geleceğimizin teminatı 50 çocuğa ‘tohumdan fide yetiştirme’ eğitimi verdi. Etkinlikte yer alan miniklere, uygulamalı tohum ekimi eğitimiyle çevre bilinci ve tarımın önemine yönelik bilgiler aşılandı.

Belediye Meclisi kararıyla 2022’yi ‘Ekoloji Yılı’ olarak kabul eden Büyükçekmece Belediyesi, çevre bilinci ve tarımın önemini gelecek nesillere aşılamaya yönelik çalışmalarını da aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğü, ‘Tohumdan fide yetiştirme’ uygulamaları kapsamında, 50 minik öğrencinin katıldığı bir eğitim etkinliği düzenledi. Geleceğin doğa dostu ve çevre bilincine sahip bireylerini yetiştirmeye yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte tarımın önemi anlatılarak, uygulamalı tohum ekimi yaptırıldı. Cenk Barer’in öncülüğünde gerçekleşen eğitime katılan çocuklara, minik elleriyle ve sevgiyle toprağa emanet ettikleri tohumların sabırla filizleneceği anlatıldı.

Tarımın önemine yönelik projeler

Büyükçekmece Belediyesi daha önce de tarımın önemine dikkat çekmek ve ilçe sakinlerinin bu yönde bilinçlenmesini sağlamak adına birbirinden değerli projeler geliştirmişti. Organik tarım, ata tohumları ile üretime teşvik, kent bostanları, tıbbi ve aromatik bitki üretimi gibi konularda çeşitli eğitimler veren Büyükçekmece Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, önümüzdeki günlerde benzer eğitim programlarının düzenlenmeye devam edeceğini açıkladı.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ